Музей

11.09.2018

Музей

«Без минулого немає майбутнього.

А історія – то наше коріння».

Головними завданнями музею історії Київської гімназії №154 є сприяння удосконаленню освітнього процесу в гімназії, розширення і поглиблення загальноосвітньої підготовки молоді засобами позакласної та позашкільної роботи, розвиток творчих інтересів до пошукової науково-дослідницької роботи; вивчення та дослідження історії Київської гімназії № 154, проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верст населення.

image001.jpg

image003.jpg

image005.jpg

Показати історію України без прив'язки до Російської імперії та Радянського Союзу, у складі яких вона була, – таке непросте завдання стоїть перед нами сьогодні у світлі нових поглядів на нашу минувшину та пакету законів про декомунізацію. Що стосується низки законів про декомунізацію, то в них не передбачається знесення і демонтаж музейних експозицій. Йдеться про те, щоб не було пропаганди комуністичних ідей. Учасники освітнього процесу з розумінням і повагою ставляься до історичної спадщини. Оновлюючи експозиційний зал музею історії Київської гімназії №154, керівник музею Величко Н.Є. та члени ради музею велику увагу приділяють висвітленню подій Другої світової війни, дбають про належне пошанування тих, хто ціною свого життя боронили нашу Батьківщину, хто боровся проти нацизму.

Школа №154, а від 2014 року гімназія, пройшла величезний шлях свого становлення й розвитку. Змінюється статус закладу, змінюються учні, змінюються цілі покоління, але пам'ять залишається. Тому основною метою діяльності музею і всіх тих, хто не байдуже ставиться до освітнього закладу – зберегти цю пам'ять і донести її до наступних поколінь. Реалізовуючи цю мету, ми спільними зусиллями збираємо матеріал і пишемо історію нашої гімназії.

У музеї є різні експозиції, які висвітлюють події, пов’язані з довоєнним життям школи, воєнним і післявоєнним часом, а також нашим сьогоденням. Ми ніколи не стоїмо осторонь подій, які відбуваються в наш час, тому постійно експозиції поповнюємо (фотодокументами, прапорами, подяками, елементами зброї та елементами вибухових снарядів (небоєздатними) та ін.). Активну роботу проводимо з громадськістю (ветеранами праці колишнього верстатобудівного заводу), з батьками загиблих під час АТО (ООС) випускників гімназії, здійснюємо пошукову роботу.

Нове - добре забуте старе. Будуючи заклад нового типу, ми вчимося на власному минулому і на чужому сучасному.

image011.jpg

image013.jpg

image015.jpg

image017.jpg

image019.jpg

image021.jpg

image023.jpg

image027.jpg← Повернутися до списку