Новини освіти

Розвиток професійно-технічної освіти – запорука розвитку держави
25.02.2012

23 лютого 2012 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського відбулося перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення та впровадження державних стандартів професійно-технічної освіти.
У заході взяли участь члени робочої групи – представники профільних міністерств та відомств, Конфедерації роботодавців України, наукових установ.
Метою створення міжвідомчої робочої групи є координація дій між центральними органами виконавчої влади, роботодавцями, замовниками підготовки кадрів, соціальними партнерами, з питань розроблення та впровадження державних стандартів професійно-технічної освіти, забезпечення відповідності змісту професійно-технічної освіти сучасним вимогам економіки країни.
Про методологію розроблення професійних стандартів нового типу як фундаменту навчальних програм  підготовки фахівців для сучасної економіки держави розповів Сергій Мельник, директор державної установи «Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин» Міністерства соціальної політики України. Серед низки його пропозицій до проекту державних стандартів професійно-технічної освіти – розробка переліку кваліфікацій для робітничих професій та розробка інтегрованих професій.  Сергій Мельник зазначив, що до кінця року необхідно розробити новий класифікатор, який відповідатиме європейським стандартам, а, також, словник професій.
З презентацією напрацювань робочої групи з числа освітян щодо методології створення нових стандартів професійно-технічної освіти присутніх ознайомила директор Інституту професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук, заступник голови міжвідомчої робочої групи Валентина Радкевич. Вона наголосила, що нові стандарти, в першу чергу, повинні бути гнучкими.
В’ячеслав Супрун, директор департаменту професійно-технічної освіти МОНмолодьспорту, доповів про план реалізації основних завдань міжвідомчої робочої  групи з питань розроблення та впровадження  державних  стандартів професійно-технічної освіти на 2012 рік. Серед головних напрямів роботи на поточний рік він виокремив визначення та затвердження переліку професій, які потребують першочергового або перспективного розроблення державних стандартів професійно-технічної освіти; розгляд та затвердження проекту методичних рекомендацій щодо розроблення державних стандартів професійно-технічної освіти; організація розроблення і впровадження стандартів, передбачених планом реалізації Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011 – 2015 роки.
Також учасники засідання висловили пропозиції та побажання щодо проекту державних стандартів професійно-технічної освіти.


← Повернутися до списку

На головну...